Zaznacz stronę

2. Którzy radni „za spalarnią”? Oraz kto ich tak urządził

Drogi czytelniku, poniżej przedstawiamy listę radnych głosujących za uruchomieniem całej machiny spalarnianej. Czy na plakatach wyborczych widziałeś hasło:

„Będę dążył do wybudowania spalarni na terenie Bielska-Białej”


Lista radnych głosujących za spalarnią

Musimy też stanąć w obronie niektórych radych, ponieważ cześć z nich została pomysłem budowy zaskoczona. Co więcej przedstawiono radnym argumenty tylko jednej strony tj. zwolennika spalarni. Był to pan Marcin Chełkowski.

Oglądając poniższy film możecie odnieść wrażenie, że pan Chełkowski jest zwolennikiem ogólnie pojętego recyclingu, a przynajmniej nie ma tutaj słowa o spalarni.


Niestety kiedy przyszło do spotkania z radnymi Bielska-Białej narracja była zgoła inna. Najprościej rzecz ujmując
Miasto + Śmieci = Spalarnia.

I pewnie nie byłoby w tym nic kontrowersyjnego, gdyby nie fakt że pan Chełkowski przedstawia się jako wykładowca akademicki, ale z drugiej strony za swoje działania konsultacyjne wystawia faktury. Możemy tylko zgadywać że wystawcą faktur nie jest uczelnia, a prężnie działająca firma.

Już teraz pan Chełkowski zarabia na temacie bielsko-bialskiej spalarni, mimo że jeszcze nie powstała. Pana Chełkowskiego opłaca bielsko-bialskie ZGO.

Źródło LinkedIn

W czerwcu 2020 doszło do spotkania Pprezydenta miasta, ogólnie pojętego biznesu spalarnianego włącznie z panem Chełkowskim z przeciwnikami spalarni. Po stronie przeciwników na czele stanął pan Paweł Głuszyński, konsultant ds. gospodarki odpadami na poziomie EU.

Na spotkaniu w ratuszu pan Chełkowski przyznał, że odniósł korzyść majątkowa przy budowie Poznańskiej spalarni. Pan Prezydent nie dostrzegł zagrożeń wynikających z możliwego konfliktu interesów. Poniżej fragment.


Osoba która przekonała radnych do inicjatywy spalarni ma w tym interes!!!

Na koniec dwa krótkie filmy pokazujące dwie polskie spalarnie. Drodzy radni! Gratulujemy!!!

EKO” spalarnia w Gdańsku (źródło trójmiasto.pl)

„EKO” spalarnia w Bydgoszczy (źródło youtube):