Zaznacz stronę

9. Ratuj się kto może!!!

Jeśli jeszcze nie sprzedałeś swojego domu!!! to mocno się nad tym zastanów, bo za chwilę nie będziesz miał szansy. Niestety z uwagi na różę wiatrów, twoje miejsce zamieszkania jest szczególnie narażone, na oddziaływanie spalarni.

 • Pan Klimaszewski w wywiadach wspomniał, że nie nigdzie na świecie nie odnotowano spadku wartości nieruchomości z powodu budowy spalarni. I miał po części rację. Bo nieruchomości w obrębie spalarni po prostu nie sprzedają się. Ciężko śledzić historię sprzedaży której nie ma.
  Czy kupiłbyś dom w Starym Bielsku, Jasienicy, Międzyrzeczu, Mazańcowicach jeśli możesz kupić dom po drugiej stronie miasta z dala od spalarni?
  Rakotwórcze dioksyny, furany powodujące bezpłodność oraz wiele innych toksycznych związków, jak benzo(a)piren, będą spychane na wasze domy.
  Paradoksalnie to nie Wapienica najbardziej ucierpi.
 • Koniec przydomowych ogródków. „Eko” spalarnia, będąca wizytówką Holandii, zatruła glebę w obrębie 2 km
  Nie wierzysz? Link
 • Przez 60 godzin spalarnia może legalnie spalać odpady bez oczyszczania spalin. Toksyczny opad będzie na dachach, oknach, trawniku.
 • Każda, nawet najnowocześniejsza spalarnia emituje związki powodujące raka i bezpłodność. O bezpłodności wypowiedział się jeden z ekspertów. Link
 • Międzyrzecze Górne oraz Wapienica już zawsze będą kojarzone ze zjazdem przy spalarni.

Różna wiatrów jest bezlitosna. Mimo że spalarnia formalnie będzie w Bielsku-Białej to spaliny będą zagrażały najbardziej: Międzyrzeczu, Mazańcowicom, Jasienicy, Staremu Bielsku.

Markery dioksyn pochodzące z krakowskiej spalarni zostały odnalezione kilkanaście kilometrów od spalarni.

Jaworze, które walczy o statut uzdrowiska, będzie sąsiadowało z spalarnią?

Czas się kończy. Włodarze powtarzają utarte slogany tzw. ekspertów spalarnianych. Już teraz prowadzona jest ogromna kampania promocyjna spalarni.